Aktualności

Prawo autorskie - przykłady utworów

Prawo autorskie - przykłady utowrów

Więcej »

Linking park - czy linkowanie jest legalne w Polsce i za granicą?

Czy zamieszczając link, można naruszyć prawa autorskie? Czy można zamieszczać linki do treści nielegalnych? Jakie orzeczenia w takich sprawach podejmowały sądy za granicą? Piszą o tym Paweł Chojecki i dr Paweł Marcisz z kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy.

Więcej »

NSA: Nie wolno fałszywie reklamować produktu

Nie można w ulotkach reklamowych i w internecie podawać fałszywego składu produktu - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Taka reklama wprowadza konsumenta w błąd, bo sugeruje, że produkt ma inny skład niż w rzeczywistości - stwierdził NSA.

Więcej »


Czy wiesz, że

 Według oficjalnej nauki wszechświat rozpoczął się od wybuchu i nadal się rozszerza. Jednak ostatnio naukowcy dochodzą do wniosku, że dla istnienia wszechświata niezbędna jest ogromna ilość energii, której nie da się zbadać przyrządami naukowymi, a bez której nic by nie istniało. Wygląda na to, że koledzy Alberta Einsteina zwrócą mu honor. Przez pewien czas bowiem, Einstein pracował nad teorią energii pustej przestrzeni, nazywanej stałą kosmologiczną. Einstein wysunął teorię, że wszechświat jest statyczny – nie rozszerza się i nie zbiega, lecz trwa w niezmienionym stanie. Stała kosmologiczna, to ujemna wartość niewykrywalnej energii, która musi istnieć, by wszechświat był stateczny. Ponieważ udowodniono naukowo, że wszechświat rozpoczął się od wybuchu, Einstein niechętnie przyznał rację kolegom i stwierdził, że stała kosmologiczna jest jego największą pomyłką...